^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

Kalendarz imprez

poprzednim miesiącu styczeń 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31

 

facebook

YT

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Delegacja AL w Lonato

wtorek, 28 październik 2014 23:59

W miniony weekend na torze South Garda Karting odbywał się Światowy Finał Pucharu Rok. Oprócz zawodników do Włoch wybrali się również nasi sędziowie i organizatorzy zawodów kartingowych, których głównym zadaniem była obserwacja pracy włoskich kolegów.

Wszyscy zgodnie podkreślają, że wyjazd był owocny w nowe doświadczenia, a dodatkowo bardzo emocjonujący. Wszystko za sprawą znakomitej postawy polskich kartingowców, którzy świetnie prezentowali się przez cały czas trwania zawodów.

Największe brawa należą się Michałowi Kasiborskiemu, który zwyciężył w kategorii Junior Rok. Świetnie spisali się również Szymon Szyszko i Jan Kręcisz, którzy zajęli odpowiednio trzecie i piąte miejsce w Senior Roku.

Wśród zawodników z naszego klubu bardzo dobrze zaprezentował się Jan Galeja (Mini Rok), który we wszystkich wyścigach notował rewelacyjne wyniki. Pech dopadł go jednak w finale, w którym po kontakcie z innym zawodnikiem dwukrotnie znalazł się poza torem. Drugim zawodnikiem, który zakwalifikował się do finałów był Jakub Masztalerz (Junior Rok). Przez cały czas rywalizował o pozycje z innymi zawodnikami ostatecznie plasując się na 25 pozycji na świecie.

To był zdecydowanie udany weekend. Mamy nadzieję, że wnioski i doświadczenia przywiezione z Włoch pozwolą nam jeszcze lepiej organizować zawody w kolejnym sezonie.

Copyright © 2013. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.