^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

Kalendarz imprez

poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

 

facebook

YT

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Podsumowanie sezonu kartingowego 2017

poniedziałek, 18 grudzień 2017 23:14

Niedawno oficjalnie zakończyliśmy sezon kartingowy 2017. Uroczysta gala w hotelu Westin w Warszawie była okazją do świętowania zwycięstw oraz rozmów o planach na kolejny sezon.

Korzystając z okazji pragniemy przedstawić dokonania naszych zawodników w tym sezonie, a na pewno jest się czym chwalić, ponieważ kolejny rok z rzędu zawodnicy Automobilklubu Leszczyńskiego indywidualnie oraz drużynowo trafiali najczęściej na podium. Nie można też zapominać o ogromnym sukcesie Bartka Mili, który w tym roku na torze w Lonato został zwycięzcą finału światowego Pucharu Rok Cup w kategorii seniorskiej.

Mistrzostwa Polski

Junior OK:
Kategoria OK Junior została rozegrana w Polsce po raz pierwszy. Jest to nowa kategoria międzynarodowa, w ramach której rozgrywane są również najważniejsze imprezy rangi światowej. Czwarte miejsce w podsumowaniu dwóch mistrzowskich weekendów zajął Adam Szydłowski, a piąte Jakub Szablewski. Miejsca te dały naszym zawodnikom pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Baby ROK:
Drugie miejsce w najmłodszej kategorii ROKa podczas Mistrzostw Polski zajął Jan Przyrowski, a trzecie Franciszek Czapla. Doskonale zaprezentował się także Kacper Turoboyski zajmując 6. miejsce oraz Iwo Beszterda – 8. miejsce. Zdecydowana dominacja naszych zawodników w tej kategorii potwierdziła się również w klasyfikacji drużynowej, w które AL znalazł się na pierwszym miejscu.

Mini ROK:
Reprezentanci naszego klubu od lat należą do ścisłej czołówki „miniaka". Naszym niekwestionowanym liderem w tej grupie wiekowej jest Maciej Banaś z tytułem II wicemistrza w stawce 27 zawodników. Bardzo dobrze wypadł też Jakub Szablewski, który w połowie sezonu zmienił kategorię. Został sklasyfikowany tylko w jednych zawodach, a mimo to zajął 9. miejsce. Na uwagę zasługuje również Piotr Czaja, który uplasował się na dziesiątej pozycji, co jak na debiutanta w tej kategorii jest bardzo dobrym wynikiem. W klasyfikacji drużynowej AL zajęło drugie miejsce.

Junior ROK:
Zdecydowanym liderem w całym sezonie w tej kategorii był Adam Szydłowski. Nasz zawodnik potwierdził ten fakt zdobywając z ogromnym zapasem mistrzowską szarfę. Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce w dalszej części klasyfikacji, w której na 9. miejscu uplasował się Jakub Szablewski (udział w jednych zawodach). Gdyby zsumować wyniki Kuby z obu kategorii moglibyśmy z pewnością liczyć na walkę o podium. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy trzecie miejsce.

ROK GP25:
W najstarszej kategorii ponad połowę stawki stanowili zawodnicy naszego klubu. Najlepiej z nich zaprezentował się Mariusz Szymczak, który zajął trzecie miejsce. Tuż za podium znalazł się Sebastian Lotz, a na kolejnych miejscach Jacek Pokojowczyk, Jacek Dobroszczyk oraz Paweł Dajewski. Oczywiście AL bezapelacyjnie numerem 1 w klasyfikacji drużynowej.

W serii ROTAX nasi zawodnicy również zaznaczyli swoje miejsce. W tej serii do klasyfikacji Kartingowych Mistrzostw Polski wchodziły punkty zbierane przez cały sezon. Wyniki w poszczególnych kategoriach wyglądają następująco:

Mini MAX:
Szymon Szerszeń – 7. miejsce

Junior MAX:
Dawid Maślakiewicz – 9. miejsce

DD2 Masters:
W najstarszej kategorii Rotaxa 6. miejsce zajął Tomasz Wilczyński, 8. Sławomir Sikora, a 9. Szymon Pikula. Dorobek naszych zawodników pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej KMP.

Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży – Mistrzostwa Polski Młodzików

Baby ROK:
Dominacja, tak jednym słowem można opisać wyniki naszych zawodników w tej kategorii. Mistrzem Polski został Franciszek Hałatnik, wicemistrzem Franciszek Czapla, piąte miejsce zajął Kacper Turoboyski, a siódme Iwo Beszterda.

Mini ROK:
Podczas zawodów w Bydgoszczy, które decydowały o wynikach WSDiM doskonałą formę zaprezentował Damian Mazurek zdobywając tytuł wicemistrza kraju. Maciej Banaś zajął 9. miejsce.

Micro Max:
Piąte miejsce w generalce zajął Jonathan Madden.

Mini Max:
Czwarte miejsce w klasyfikacji wywalczył Dawid Maślakiewicz.

Klasyfikacja generalna ROK Cup Poland

Baby ROK:
W tej kategorii nasi reprezentanci prezentowali przez cały sezon równą formę. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszej piątce sezonu znalazło się aż trzech zawodników AL: Franciszek Czapla na drugim miejscu, Jan Przyrowski na trzecim, a Kacper Turoboyski na czwartym. Dobrze wypadli również Franciszek Hałatnik, który sezon ukończył na siódmym miejscu oraz Iwo Beszterda – 8. miejsce. W klasyfikacji klubowej AL wygrał z dużą przewagą nad innymi klubami.

Mini ROK:
Trzecie miejsce w generalce odnotował Maciej Banaś. W klasyfikacji klubowej AL na drugiej pozycji.

Junior ROK:
Swoją dominację w juniorskiej kategorii potwierdził Adam Szydłowski. Wygrał z przewagą ponad 130 punktów. Na siódmym miejscu zmagania w sezonie zakończył Jakub Szablewski. W klasyfikacji zespołowej zajęliśmy drugie miejsce.

ROK GP25:
Wśród najstarszej grupy wiekowej trzecie miejsce w podsumowaniu sezonu zajął Mariusz Szymczak. Czwarte miejsce wywalczył Jacek Pokojowczyk, siódme Jakub Dobroszczyk, a ósme Paweł Dajewski.

Klasyfikacja generalna Rotax Max Challenge Polska

Junior MAX:

W juniorskiej kategorii Rotaxa siódme miejsce zajął Dawid Maślakiewicz. To głównie dzięki niemu, drużynowo zajęliśmy drugie miejsce.

DD2 Masters:
W coraz mocniejszej stawce Mastersów szóstą pozycję zajął Tomasz Wilczyński, a ósmą Łukasz Siwik. Na 9. miejscu sklasyfikowany został Szymon Pikula. Łącznie Panowie wywalczyli trzecie miejsce zespołowo.

Jesteśmy dumni z sukcesów naszych zawodników. Trzymamy mocno kciuki, aby kolejny sezon okazał się równie owocny sportowo i obfitował w najwyższe trofea zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej.

Copyright © 2013. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.